Łowisko licencyjne "Sazan"

Artykuł

Sezon 2015 otwarty - czyli łowisko Sazan w 20h

Po bardzo, ale to bardzo długiej zimie, którą spędziłem pewnie podobnie jak wszyscy z objawami karpioholizmu, najpierw na necie - filmiki wędkarskie, potem uzupełniając sprzęt i rolując kule.

Wreszcie nadszedł pierwszy, jakże oczekiwany, ciepły, kwietniowy weekend. Plan na wypad był krótki, zresztą jak cała ta zasiadka, jeśli dwadzieścia godzin spędzonych nad wodą można tak nazwać. Będę nęcił mało, ale za to treściwie. Więc zabieram z sobą tylko dwa opakowania kulek hakowych, trochę pelletu i kulki z własnego miksu o tuńczykowej nucie  A1-rol.

Wszystko rozbijam kruszerem, dosypuję drobniutkiego tłustego pelletu, zalewam wszystko aktywatorem i nabijam jedenaście PV-ek.

Przez myśl przechodzi mi, że jedenaście wywózek to chyba lekka przesada, ale jak się później okazało wcale nie.

Do łódki wsypuję garstkę mocno dopalonego pelletu, połamane A1-rol, które w dublu są również przynętą oraz jedną PV-kę na zestaw. Efekt w postaci ryb - bezcenny.

Kabany meldowały się praktycznie w godzinę od każdej wywózki.

Brania trwały przez całą noc i ranek, a syrena w centralce nie dawała za wygraną, do tego stopnia, że podczas jednego z odjazdów wyskakując z samochodu przez tylnią klapę na pobudkę nabiłem sobie sporego guza.

Ale co tam, niespełna 14-to kilogramowy czerwono-tęczowy kulisty golas uśnieżył ból głowy.

 

 

 

 

Po nieprzespanej nocy nadszedł czas na pakowanie gratów. A tu nagle na odchodne, jeszcze jedno branie. Z piaskiem w oczach holuję ostatniego już tej zasiadki przepięknego, lampasowego karpia. Po szóstym kabanie czuję się jak w siódmym niebie. Jeszcze wspólna fotka i odjazd z łowiska.

Jestem przeszczęśliwy. W drodze do domu cieszę się jak dziecko.

Yeahh… wymarzone otwarcie.

 

PS. wszystkie rybki zostały złowione na jedną wędkę, waga każdego z karpi przekraczała

10 +  najmniejszy 10,5 kg - największy 13.8 kg ), a cała pula to 72 kg szczęścia.

 

Przy okazji pozdrawiam całą karpiową brać oraz sympatyków Łowiska Sazan.

Mariusz Szulik

karpklub portal karpiowy

forum karpiowe

carp travel team

sklep bażant

carp tv askari